Osastot

Etelä-Suomen paikallisosastot

Etelä-Suomen piirissä toimii kolmisenkymmentä paikallisyhdistystä eri paikkakunnilla. Oikeasta palkista löydät ne osastot, jotka ovat tehneet omat nettisivunsa. Tutustu ja tule mukaan monipuoliseen toimintaamme!

Tässä alueellamme toimivat kaikki osastot ja niiden puheenjohtajien yhteystiedot:

 

Espoon osasto, pj Olli Hämäläinen, 040 523 6808, olli.hamalainen(at)saunalahti.fi

Espoonlahden osasto, pj Arjo Suonperä, 040 731 2383, arjo.suonpera(at)juridique.inet.fi

Hakaniemen osasto, pj Raimo Nenonen, 040 724 1494, r.nenonen(at)elisanet.fi

Haminan seudun osasto, pj Matti Hytönen, 040 5071681, matti.hytonen(at)haminetti.net

Heinolan osasto, pj Markku Ojala, 040 575 6403

Helsingfors Svenska avdelning, pj Johanna Weckman, pjm.weckman(at)gmail.com

Helsingin yliopiston Venäjä-seura, pj Irma Reijonen, 040 4186 817, ireijone(at)gmail.com

Hyvinkään osasto, pj Natalia Nikkilä, 044 917 1875, hyvinkaan.venajaseura(at)gmail.com

Imatran osasto, pj Pekka Sorvali, 0400 579 418, pekka.sorvali1(at)luukku.com

Kallio-Vallilan Venäjä-seura, pj Reino Jaakkola, 0400 735 004, rhojaakkola(at)gmail.com

Karkkilan Venäjä-Seura, pj Aatos Etolin, 050 572 816, aatos.etolin(at)elisanet.fi

Keski-Uudenmaan osasto, pj Veronika Mikkonen, 040 5874276, veronika.mikkonen(at)gmail.com

Korso-Rekolan osasto, pj Olavi Lehtinen, 0400 708 911, olavi.lehtinen(at)elisanet.fi

Kotkan osasto, pj Olli Muinonen, 040 745 6769, olli.muinonen(at)kymp.net

Käpylän Venäjä-seura Druzhba, pj Ulla Valkeila, 050 592 4375, ulla.valkeila(at)svk.edu.hel.fi

Lahden osasto, pj Silja Lappalainen, 040 771 9672, silja.sylvi(at)hotmail.com

Lappeenrannan osasto, Tanja Karppinen, 0400 811 233, tanja.karppinen(at)lut.fi

Lohjan osasto, pj Antti Rehmonen, 0400 904183, antti.rehmonen(at)hotmail.com

Loviisan seutu, pj Jarmo Holopainen, 0400 474 913, jarmo.holopainen(at)primapartnerrussia.com

Länsi-Helsingin  osasto, pj Kimmo Elomaa, lansihelsinki.svs(at)gmail.com

Länsi-Vantaan osasto, pj Marko Muraja, 0400 629 117, marko.muraja(at)luukku.com

Malmin seudun osasto, pj Hilkka Kinnunen, 040 738 2843, hilkka.e.kinnunen(at)gmail.com

Nurmijärven Venäjä-seura, pj Timo Flod, 050 469 5045, timo.flod(at)kolumbus.fi

Orimattilan osasto, pj Pentti Kataja, 040 531 6490

Parikkalan osasto, pj Taina Tolkki, 040 5919745, taina.tolkki(at)pp.inet.fi

Rautjärven osasto, pj Keijo Asikainen, keijo.asikainen(at)suomi24.fi

Riihimäen osasto, pj Pentti Auvinen, 0400 925 653, pentti.auvinen(at)rity.inet.fi

Ruoholahden osasto, pj Markku Kärkkäinen, 050 626 76, markku.karkkaine(at)gmail.com

Tilastokeskuksen osasto, pj Katja Saari, 050 500 5238, katja.saari(at)stat.fi

Vantaan osasto, pj Jouko Viljakainen, 0400 815 716, jouko.viljakainen(at)kolumbus.fi

Venäjän Historian osasto, pj Kristiina Kalleinen, 040 5452687, kalleinen(at)outlook.com