Poskisuudelmia vai sometusta?

Kuinka käyttäytyä venäläisessä perheessä, häissä ja hautajaisissa? Pitääkö sinutella vai teititellä? Mikä on maslenitsa? Viettävätkö venäläiset joulua? Kuinka pukeutua liikeneuvotteluihin? Näihin ja satoihin muihin kysymyksiin vastaa Suomi-Venäjä-Seuran julkaisema Tapakulttuuri-kirja, josta on otettu uusi päivitetty painos. Se sisältää myös kattavan katsauksen Venäjän historiaan aina näihin päiviin asti sekä venäläisten perinneherkkujen reseptejä. Kirjassa luodaan silmäys myös venäläiseen sosiaaliseen media.

Venäläinen Tapakulttuuri on mainio lahja kaikille Venäjästä kiinnostuneille!
Hanki nyt omasi edulliseen jäsenhintaan 15 euroa/kpl. Muille kuin jäsenille on hinta 18 euroa.

Kirjoja myyvät seuraavat toimistomme:
Helsinki, etela-suomi@venajaseura.com
Kuopio, ita-suomi@venajaseura.com
Tampere, lansi-suomi@venajaseura.com
Oulu, pohjois-suomi@venajaseura.com
Turku, turku@venajaseura.com
Suomi-Venäjä-Seuran keskustoimisto, svs@venajaseura.com

Postitse tilattaessa hintaan lisätään postituskulut.