Inspired by Russian! Tule syksyllä 2017 mukaan venäjän kielen alkeiskurssille ja keskusteluklubiin

Järjestämme Suomi-Venäjä-Seuran toimistossa syyskuussa 2017 kaksi venäjän kielen kurssia - venäjän kielen alkeiskurssin ja keskusteluklubin. Olemme kartoittamassa kiinnostusta ryhmiin. Jos siis innostuit asiasta, lähetä viesti kurssin kouluttajalle Darialle osoitteeseen daria@inspiredbyrussian.com viimeistään 30.06.2017

Kirjoita viestiin:
- nimesi
- venäjänkielen taitotaso (katso sivun alhaalta löytyvä kielitasokuvaus)
- mitkä viikonpäivät sinulle sopisivat parhaiten (molemmat kurssit järjestetään iltaisin)
 
Alkeiskurssilla käytettävä oppikirja on uusi ja informatiivinen "Русский сувенир". Kirjat toimitetaan Pietarista ja ne kuuluvat kurssihintaan!
 
Keskusteluklubin päätavoitteena on kommunikoida venäjäksi ystävällisessä ja miellyttävässä ilmapiirissä! Keskustelemme tärkeistä ja kiinnostavista aiheista. Oppitunnin alussa osallistujille annetaan minisanakirja aiheen mukaan, mikä auttaa sinua kommunikoimaan eri tilanteissa. 
 
Daria Kosinova on motivoiva ja innostava kouluttaja. Hän on kasvatustieteen maisteri ja pätevä venäjän kielen opettaja. Hän on kotoisin Venäjältä ja on asunut Suomessa 6 vuotta. Daria puhuu suomea ja auttaa sinua aina, kun jokin asia tuntuu vaikealta.
 
Liitteenä löydät kurssien kuvaukset, kuvaukset kielitaitotasoista ja kouluttajan ansioluettelon. 
LiiteKoko
ALKEISKURSSI.pdf3.81 MT
KESKUSTELUKLUBI.pdf3.81 MT
Kielitaitotasot.pdf42.12 Kt
Daria Kosinova. CV 2017.pdf120.22 Kt